Srovnání nejlepších nabídek

Měsíční archív: Srpen

Likvidace vozidel

Likvidace vozidel je obecně poměrně „horké“ téma, které sice stanovuje zákon, ale většina Čechů se ho v praxi snaží různými způsoby obcházet.

Pokud máte ojeté auto, které už na trhu ojetin prakticky nemá cenu – nikdo ho i po mnoha pokusech o prodej nekoupil, máte v podstatě pouze dvě možnosti; ekologická likvidace vozidel, nebo se pokusit zažádat o protiúčet.

Druhá možnost se často uplatňuje, nicméně je možná pouze v případě, že jste koupili automobil od autorizovaného dealera.

Ten vám často vezme vaše staré auto na protiúčet (odečte cenu vozu od vašeho nového nákupu) v případě, že u něj koupíte nový automobil. Pokud ani tato možnost nepřichází v úvahu, s autem není možné prakticky jezdit a chcete se ho zbavit, musíte se vydat cestou likvidace vozidel.

Dnes je vše poměrně jednoduché, protože se právě ekologickou likvidací vozidel zabývá velký počet společností, na které pochopitelně tlačí konkurence, a tak i ceny jsou příjemné.

Klasická otázka: „Nelze vozidlo pouze odhlásit?“ To právě nejde, protože k tomu, abyste mohli vaše auto odhlásit, potřebujete nejen velký technický průkaz a průkaz totožnosti majitele, ale také doklad o ekologické likvidaci.

Ten vám pak vystaví pochopitelně pouze zmíněné společnosti, které likvidaci vozidel provádí. Ty si obvykle kladou pouze dvě podmínky – vůz by měl mít čitelnou značku VIN a vy musíte prokázat, že jste majitelem. Co se týče ceny, ta se obvykle pohybuje okolo dvou tisíc korun, nicméně musíte ještě připočítat poplatky za odtah (pokud je potřeba) – většinou 10 Kč/km.

Zajímavou variantou, která stále zůstává otevřená, by bylo šrotovné, neboli státní příspěvek na koupi vozidla do určité ceny. To je ale zatím (prakticky pouze u nás) zvukem budoucnosti, když zmíněný zákon o šrotovném označil prezident Václav Klaus za diskriminační.

Pokud by ale šrotovné prošlo, nejen že by se vám pokryly náklady za likvidaci, ale navíc byste získali dobrý příspěvek na nový automobil. Opravdu nikdo si ale netroufá odhadnout, zda šrotovné legislativním systémem ČR někdy projde.

Vložil Nejlevnější povinné ručení, Povinné ručení ceník | Štítek , , , | Zanechat komentář

Povinné ručení jako zákonná povinnost

Každý vlastník motorového vozidla by měl být zodpovědný také za jeho provoz na pozemních komunikacích, což bylo v ČR ustanoveno i zákonem. Od roku 2000 musí každý provozovatel motorového vozidla mít uzavřeno pojištění o povinném ručení.

Toto pojištění upravuje zákon č. 168/1999 Sb. o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (poslední novela 57/2006 Sb.).

Pojištění (povinné ručení) se sjednává pro případ škody, kterou pojištěný způsobí provozem vozidla jiné osobě na zdraví, životě, majetku, nebo která má formu ušlého zisku. Jak již bylo uvedeno výše, existuje zákonná povinnost mít uzavřeno povinné ručení. V případě že nemáte smlouvu o povinném ručení uzavřenou, můžete být stíháni nemalou pokutou včetně doplacení poplatku za každý den provozu vozidla.

Pojištění motorových vozidel

I když se některým klientům pojišťoven a vlastníkům motorových vozidel může zdát že ceny za povinné ručení jsou vysoké, tak vězte, že Vámi způsobená škoda může v některých případech dosahovat až miliónů korun.

Ve srovnání s několika tisíci korun ročně je tedy cena povinného ručení zanedbatelná a každý vlastník motorového vozidla, který se stal viníkem nehody, vynaložené náklady na povinné ručení v takové chvíli určitě ocení.

Navíc pokud provozujete vozidlo bez uzavřeného povinného ručení, můžete být pokutováni částkou až 20 000,-Kč a navíc být postiženi zákazem řízení motorových vozidel až na dobu jednoho roku.

Řidičům, majitelům a provozovatelům vozidla se tedy rozhodně vyplatí povinné ručení platit včas a hlavně ho mít pro své vozidlo sjednané, protože neplatné nebo dokonce žádné povinné ručení pro Vás může mít dalekosáhlé následky převážně v podobě pokuty nebo v horším případě úhrady vzniklé škody z Vašich finančních zdrojů. Při dnešních cenách automobilů se například obyčejné „ťuknutí“ při parkování, které zaviníte, může vyšplhat na škodu desítek tisíc korun. V takové nepříjemné situaci Vám přijde uzavřené povinné ručení jistě vhod.

Vložil Porovnání pojištění vozidel, Povinné ručení recenze | Štítek , , | Zanechat komentář

Povinné ručení

Počet automobilů v České republice každým dnem stoupá. I v době finančí krize se počet automobilů zvyšuje. Díky tomuto fenoménu se povinným ručením zabývá velké množství firem a společností. Proto je problém se v jejich nabídkách vyznat a zvolit si tu nejlepší. Pro výběr nejlepšího pojištění nám slouží porovnávače povinného ručení, která fungují na principu srovnání a porovnání.

Ceník povinného ručení

Už jenom proto, že se jedná o zákonné pojištění, předbíhají se pojišťovny s nabídkami různě zvýhodňující řidiče a zorientovat se v nich není vždy zcela snadné. Cena se totiž liší nejen instituce od instituce, ale zasahuje do ní také stáří vozidla, způsob provozu (půjčovna aut, autoškola, běžný provoz ap.), množství nehod a nebo místo, v němž vozidlo provozujete. Hledáte podrobnější informace? penzijní připojištění srovnání.

Jak fungují porovnávače ?

Porovnávače ručení se snaží nabídnout co největší počet povinných ručení. fungují tak, že mají přístup do ceníků jednotlivých společností poskytujcí povinné ručení a havarijní pojištění. Podle hodnot které zadáte do vyhledávacího formuláře se potom pokusí u všech společností najít nejvýhodnější nabídku.

 • Zadání údajů o ručení
 • Připojení k databázím společností poskytujcí povinné ručení
 • Vyhledání všech vhodných nabídek
 • Seřazení podle ceny
 • Poskytnutí dat uživately

Další odkazy:

ePojisteni.cz – cestovní pojištění
ePojisteni na Youtube
ePojisteni.cz na Google+
ePojisteni na Najisto.centrum.cz
ePojisteni.cz na Penize.cz

Vložil Nejlevnější povinné ručení, Pojištění vozů online | Štítek , , | Zanechat komentář

Povinné ručení kalkulačka

Zákonné pojištění vozidel, které je lidově známé spíše pod názvem povinné ručení je jedno z mála pojištění, která jsou zákonem vyžadována. Nemusí je mít sjednaný každý, pouze ten, kdo vlastní automobil, motocykl či podobné motorové vozidlo. Toto pojištění si řidiči musejí sjednávat z toho důvodu, aby byli chráněni před škodami, které mohou provozem svého vozidla způsobit.

V případě, že by totiž k havárii došlo a vy byste byl viníkem této situace, vzniknou jistě škody na cizím majetku a pravděpodobně i zdraví. Díky povinnému ručení však tyto výdaje neplatíte, jste proti nim pojištěni a za tyto škody tak zaplatí pojišťovna.

Přestože má povinné ručení rozhodně svůj význam, zatěžuje tato pojistka výdaje řidiče. Cena povinného ručení může být totiž především u vozidel s větším objemem v tisícovkách korun pro čtvrtletní platby.

Výpočet cen povinného ručení

Na trhu ovšem existuje spousta pojišťoven a tak si řidiči mohou z jednotlivých druhů povinného ručení vybírat. Důležité je, že s různými typy pojištění se mění i cena a vy tak můžete najít i konkurenční pojišťovny výhodnější nabídku.

Spočítat si, kolik za povinné ručení budete platit, však není tak snadné. Ceny povinného ručení počítají pojišťovny individuálně a vy byste tak museli navštívit pobočku každé pojišťovny a tam si cenu zjistit.

Naštěstí však existuje možnost online srovnání, díky kalkulačce cen povinného ručení. Do této kalkulačky zadáte potřebné údaje, ze kterých se spočítá výsledná cena povinného ručení. Díky tomuto online porovnání tak rychle a snadno zjistíte, u které pojišťovny můžete mít ručení levnější.

Díky tomu, že můžete měnit pojišťovnu, u které máte povinné ručení sjednané, každý půl roku, je změna snadná a můžete tak ušetřit množství finančních prostředků.

Vložil Povinné ručení kalkulátor, Povinné ručení online | Štítek , , | Zanechat komentář

Povinné ručení a havarijní pojištění

V nabídkách snad všech pojišťoven, které na českém trhu působí, najdeme služby týkající se pojištění vozidel. Toto pojištění se však dělí do dvou skupin, na zákonné pojištění vozů a na havarijní pojištění.

Oba dva produkty chrání řidiče v případě, že dojde ke škodám při dopravní nehodě. Na rozdíl od havarijního pojištění je však zákonné pojištění povinné, proto bývá často nazýváno jako povinné ručení.

Povinné ručení

Princip povinného ručení spočívá v tom, že pojišťovna platí škody, které způsobíte provozem svého vozidla na cizím zdraví nebo majetku. Klíčové je zde to, že hradí pouze škody na cizím majetku. Pokud tedy způsobíte havárii, škody na svém vozidle si musíte zaplatit sami.

Havarijní pojištění

Pokud chcete být chráněni i v případě, že dojde k poškození vašeho vozidla nebo utrpíte újmu na zdraví, měli byste si sjednat pojištění havarijní. Není sice povinné, může vám však ušetřit spoustu peněz jestliže je vysoká šance toho, že dojde k poškození vašeho vozidla.

Kombinací obou typů pojištění vozidel budete chráněni velmi dobře, nicméně za toto pojištění zaplatíte ročně nezanedbatelné částky. Proto je dobré snažit se vyhledat nejlevnější nabídku některé z pojišťoven.

Problém je však v tom, že ceny pojištění vozidel nejsou pevně dané, ale počítají se pro každého řidiče zvlášť. Výpočet probíhá podle několika faktorů, které se týkají jak řidiče tak parametrů vozidla.

Mezi tyto faktory patří například:

 • Objem a výkon motoru
 • Stáří vozidla
 • Značka a typ vozu
 • Věk majitele
 • Bydliště majitele

Pomocí těchto a několika dalších parametrů vám pojišťovny určí výslednou částku, kterou budete za pojištění vašeho vozu platit. Některé pojišťovny vám nabídnou výhodněji povinné ručení, některé havarijní pojištění a jiné kombinaci obou pojistek.  Pro zjištění toho, která varianta je pro vás nejvýhodnější je potřeba použít nástroj k online porovnání cen povinného ručení.

Vložil Pojištění vozů online, Povinné ručení kalkulátor | Štítek , , | Zanechat komentář

Nejlevnější pojištění vozidel

Pojištění vozidel v dnešní době musí využívat každý, kdo chce se svým vozidlem jezdit po veřejných komunikacích. Toto pojištění totiž řidiče chrání v případě, že by provozem svého vozidla způsobili škody na cizím majetku nebo zdraví.  Proto se tato pojistka na auto nazývá jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Nejedná se však o jediné pojištění, které se může k vašemu automobilu vázat. Je zde možnost ještě využít tzv. havarijního pojištění. Díky tomuto pojištění vám pojišťovna uhradí škody na vašem majetku, pokud dojde k dopravní nehodě.

I když jsou tato pojištění nepochybně dobrým způsobem, jak se ochránit před nepříjemnými výdaji po havárii, mohou v některých případech velmi zatěžovat rozpočet řidiče. Ceny povinného i havarijního ručení se totiž pohybují v hodnotách tisíců korun ročně.

Sazby povinného ručení

Není proto divu, že se spousta řidičů snaží ušetřit a najít nejlevnější pojištění vozidel. To ovšem není tak snadné, protože ceny pojištění nelze jen tak snadno porovnat.

Výpočet ceny povinného ručení i havarijního ručení se uvádí podle určitých parametrů, které se týkají jak majitele vozu, tak parametrů automobilu.

Velký vliv na cenu má například to, jak je automobil výkonný a jaký je objem motoru. O ceně rozhoduje také způsob využití vozidla (autoškola, taxislužba) nebo to, v jaké lokalitě svoje vozidlo využíváte. Řidiči v Praze zaplatí na pojištění vozidla znatelně víc, než řidiči na vesnicích.

Bonusy a malusy

Bonusy (a malusy) mají také velký vliv na to, kolik ve výsledku za vaše pojištění zaplatíte. Tyto bonusy totiž získáváte za bezeškodní období, tedy za dobu, kdy jste nezpůsobili žádnou nehodu. Díky bonusům můžete u většiny pojišťoven získat velkou slevu, dokonce až ve výši 50% z částky, kterou za povinné ručení platíte.

Vložil Nejlevnější povinné ručení, Povinné ručení online | Štítek , | Zanechat komentář

Srovnávač povinného ručení

Výdaje, které musí majitelé automobilů, motocyklů či jiných motorových vozidel platit za povinné ručení rozhodně nejsou zanedbatelné a proto není divu, že se snaží na této položce ušetřit.

V minulosti nebylo tak snadné získat povinné ručení za nižší cenu, dnes už jsou však možnosti větší. Na to, abyste získali přehled o cenách povinného ručení, je potřeba využít tzv. srovnávač povinného ručení.

Jedná se o online nástroj, díky kterému získáte informace o tom, jaké ceny vám můžou české pojišťovny na povinné ručení nabídnout.

K tomu, abyste se do ceníku povinného ručení dostali je však potřeba vyplnit několik údajů, které slouží k výpočtu cen pojištění. Stačí vyplnit pouze krátký formulář a během několika sekund se dozvíte, u které pojišťovny získáte povinné ručení nejvýhodněji.

Povinné ručení online

Kromě toho, že si na internetu můžete porovnat ceny povinného ručení, můžete si toto pojištění na webu i sjednat. Povinné ručení online je stálé více populární. Řidiči totiž nemusejí ztrácet čas na pobočkách pojišťoven, vše potřebné vyplní na internetu, z pohodlí domova. Navíc je možné, že díky tomuto způsobu sjednání získáte od některých pojišťoven slevu na vaše pojištění.

Další slevy

Na povinném ručení můžete ušetřit jednak tím, že si vyberete výhodnou variantu povinného ručení, ale také tím, že využijete slev nabízených jednotlivými pojišťovnami. Nižší cenu ručení můžete získat například tím, že už jste klientem pojišťovny a využíváte některý z jiných produktů – např. havarijní pojištění.

Další snížení cen dosáhnete tím, že nebudete se svým vozidlem bourat a způsobovat nehody. Čím delší je totiž vaše bezeškodní období, tím větší slevu na pojištění vozu získáte.

Vložil Nejlevnější povinné ručení, Povinné ručení zkušenosti | Štítek , | Zanechat komentář

Srovnání cen povinného ručení

Povinné ručení patří mezi jedno z mála pojištění, které musejí mít řidiči motorových vozidel sjednané, pokud chtějí se svým automobilem či motocyklem jezdit po veřejných komunikacích.

Provozem svého vozidla totiž ohrožují i další účastníky silničního provozu. K tomu, aby byli ochráněni v případě, že způsobí havárii, slouží povinné ručení.

Díky tomuto pojištění totiž v případech zaviněné havárie způsobené škody neplatí řidič, ale pojišťovna. Povinné ručení se ovšem vztahuje pouze ke škodám na cizím majetku či zdraví.

Ceny povinného ručení

To, kolik za pojištění vašeho vozidla zaplatíte, není pevně dané. Pojišťovny nemají pro tento typ pevně určené ceníky, ceny se počítají podle určitých parametrů. Pojišťovna tak totiž spočítá, u kterých řidičů je riziko havárie větší a ti pak za povinné ručení zaplatí více.

Základní faktory, podle kterých se počítá výsledná částka, kterou za pojištění vozidla zaplatíte, jsou:

 • Objem motoru
 • Výkon vozu
 • Stáří vozu
 • Způsob provozu

Výpočet ceny se týká i řidiče vozidla. Údaje, které jsou proto potřeba zadat při vypočítávání ceny bývají většinou tyto:

 • Věk řidiče
 • Počet pojistných událostí
 • Doba bezeškodního průběhu

Z těchto informací vám pojišťovna stanoví určitou částku, kterou byste měli za povinné ručení platit. Částka ovšem nemusí být vždy výsledná, můžete totiž využít slev u některých pojišťoven a snížit si tak cenu povinného ručení o desítky procent.

Využít srovnávač cen povinného ručení se tedy jistě vyplatí. Jen díky tomu totiž získáte přehledný seznam nabídek všech pojišťoven i s nejlevnější variantou.

Vložil Povinné ručení kalkulátor, Povinné ručení zkušenosti | Štítek , , | Zanechat komentář

Pojistka na auto

Pokud patříte mezi jednoho z mnoha řidičů, pak jistě víte, že se svým vozidlem či motocyklem nesmíte vjet na pozemní komunikace, pokud nemáte váš stroj pojištěný.

V zákonu je totiž jasně dané, že povinné ručení musí mít sjednané každý, kdo bude své vozidlo provozovat na silnicích, kde může ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

Povinné ručení ovšem není jediným pojištěním vozidel. Kromě tohoto zákonem daného pojištění si můžete u vaší pojišťovny sjednat také havarijní pojištění vozidel. To už sice není zákonné, ale i přesto vás může často ochránit před nečekanými a hlavně nepříjemnými výdaji.

Zákonné a havarijní pojištění

Rozdíl v zákonném pojištění vozidel (povinné ručení) a v havarijním pojištění je ten, že díky povinnému ručení neplatíte škody způsobené na cizím majetku, zatímco u havarijního pojištění vám pojišťovna zaplatí za škody, které vznikly na vašem vozidle.

Kombinací obou těchto typů získáte pojištění, které vás kompletně ochrání v případě, že se stanete účastníkem dopravní nehody.

Sjednání pojistky na auto

Pojistku na auto si můžete sjednat u některé z pojišťoven, které u nás fungují. Jedním ze způsobů, jak si pojištění zařídit je navštívit přímo pobočku dané pojišťovny. Tento způsob má však jednu nevýhodu. Výslednou částku, kterou budete u této pojišťovny platit, se totiž dozvíte až na pobočce.

Nemůžete tak získat jasný přehled o cenách a díky tomu si zvolit tu nejvýhodnější pojistku.
Druhým způsobem je ovšem využití online formulářů. Díky těmto formulářům si můžete porovnat povinné ručení a získat rychle informace o tom, jaké ceny pojištění pro vaše vozidlo vám nabídnou.

Toto porovnání si můžete udělat z pohodlí vašeho domova a navíc si pak můžete pojištění vyřídit online.

Partnerem článku je server Uspory.cz.

Vložil Porovnání pojištění vozidel, Povinné ručení ceník | Štítek , | Zanechat komentář