Srovnání nejlepších nabídek

Pojistka na auto

Pokud patříte mezi jednoho z mnoha řidičů, pak jistě víte, že se svým vozidlem či motocyklem nesmíte vjet na pozemní komunikace, pokud nemáte váš stroj pojištěný.

V zákonu je totiž jasně dané, že povinné ručení musí mít sjednané každý, kdo bude své vozidlo provozovat na silnicích, kde může ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu.

Povinné ručení ovšem není jediným pojištěním vozidel. Kromě tohoto zákonem daného pojištění si můžete u vaší pojišťovny sjednat také havarijní pojištění vozidel. To už sice není zákonné, ale i přesto vás může často ochránit před nečekanými a hlavně nepříjemnými výdaji.

Zákonné a havarijní pojištění

Rozdíl v zákonném pojištění vozidel (povinné ručení) a v havarijním pojištění je ten, že díky povinnému ručení neplatíte škody způsobené na cizím majetku, zatímco u havarijního pojištění vám pojišťovna zaplatí za škody, které vznikly na vašem vozidle.

Kombinací obou těchto typů získáte pojištění, které vás kompletně ochrání v případě, že se stanete účastníkem dopravní nehody.

Sjednání pojistky na auto

Pojistku na auto si můžete sjednat u některé z pojišťoven, které u nás fungují. Jedním ze způsobů, jak si pojištění zařídit je navštívit přímo pobočku dané pojišťovny. Tento způsob má však jednu nevýhodu. Výslednou částku, kterou budete u této pojišťovny platit, se totiž dozvíte až na pobočce.

Nemůžete tak získat jasný přehled o cenách a díky tomu si zvolit tu nejvýhodnější pojistku.
Druhým způsobem je ovšem využití online formulářů. Díky těmto formulářům si můžete porovnat povinné ručení a získat rychle informace o tom, jaké ceny pojištění pro vaše vozidlo vám nabídnou.

Toto porovnání si můžete udělat z pohodlí vašeho domova a navíc si pak můžete pojištění vyřídit online.

Partnerem článku je server Uspory.cz.


Tento záznam byl zaslán Porovnání pojištění vozidel, Povinné ručení ceník a označen , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.